3 מקלדות שליטה מומלצות לאולפן ההקלטות שלך

3 מקלדות שליטה מומלצות לאולפן ההקלטות שלך

מקלדות שליטה מהוות אחד הכלים המרכזיים בהליך היצירה באולפן ההקלטות שלנו. בין אם מדובר על ניגון מלודיות בצורה קלילה למוזיקה האלקטרונית ובאין אם מדובר בהחלפת הפסנתר הגדול והמאסיבי ע”י מקלדת שליטה קלה ונוחה שתאפשר לנו להפיק צליל זהה באמצעות אפקטים ותוכנות המחשב האולפני שלנו.

מקלדת שליטה מעניקה לנו גמישות רבה באמצעות מגוון רחב של כלי נגינה, פיזיים ווירטואליים, והיא בעלת מגוון כפתורים אשר מסייעים לנו להתמצא בצורה מהירה יותר בתהליך היצירה.

למקלדת הוירטואלית מספר גדלים ועליכם להעריך את השימוש העיקרי שתעשו בה ולבחור את הדגם שישרת אתכם באופן המיטבי. רוב המקלדות מגיעות ב-4 מידות שונות

 • 25 קלידים
 • 49 קליקים
 • 61 קלידים
 • 88 קלידים

המקלדות הגדולות יותר כוללים מנגנון “קלידים שקולים” אשר מחכות את התחושה של נגינה על פסנתר. עם זאת, לאלו מכם הרוצים לחוות את הרגשת הנגינה האמיתית על פסנתר, ניתן לקנות פסנתר אקוסטי המחובר באמצעות USB למחשב – זה גם ייתן לכם את התחושה האמיתית וגם יפיק צליל אמיתי יותר.

3 מקלדות שליטה שכדאי לכם להכיר

M-Audio Oxygen

M Audio היא אחת מיצרניות הציוד האולפני הגדולות בעולם, עם ציוד מקצועי במחירים נוחים במיוחד. Oxygen היא אחת מסדרות המקלדות שליטה הנפוצות ביותר שלה והיא מגיעה עם פדים לתיפוף, שליטה במרקר של תוכנת ההפקה שלכם, שליטה רחבה בערוצים ובמיקס ועוד.

ניתן להשיג את מקלדת השליטה בכמה מספרי קלידים:

M-Audio Oxygen 25 קלידים

M-Audio Oxygen 49 קלידים

M-Audio Oxygen 61 קלידים

M-Audio Oxygen 88 קלידים

פרטים נוספים שכדאי שנכיר על מקלדת השליטה הזו:

 • מנגנון קלידים: קליקי סינתיסייזר ללא משקל כלל.
 • מיפוי וסנכרון – מיפוי אוטומטי של כפתורים ומכוונים בתוכנה
 • ממשק: כלי עבודה גמיש עם מגוון אפשרויות שליטה בתוכנה ובתוספים
 • פדים לתיפוף: מגיע עם 8 פדים עם רגישות לעוצמת הלחיצה ותאורת אחורית בצבע אחיד.

מקלדת שליטה AKAI MPK MINI MK3 CLASSIC Edition

Akai היא אחת מהיצרניות המוערכות בעולם הציוד האולפני. החברה הפכה למוכרת ופופולרית במיוחד עם הוצאת סדרת מכשירי ה-MPC המוצלחים שלי שהפכו ללהיט של ממש ביצירת ביטים בשנות ה80 המאוחרות.

מדובר אולי בסדרת מקלדות השליטה המשכוללות של החברה. מה שמאפיין את הסדרה היא מקלדת שליטה מזערית עם קלידים מוקטנים ומשקל נוצה. המקלדת מגיעה עם 25 קלידים. מדובר על דגם ספציפי ולא על סדרה במקרה זה וחשוב שוב להדגיש את הניידות חסרת התחרות ומגוון מפתיע של אפשרויות שליטה ובהן 8 פדים מוארים לתיפוף.

את המקלדת ניתן לקנות כאן >>

פרטים נוספים שכדאי שנכיר על מקלדת השליטה הזו:

 • מנגנון קלידים: קליקי סינתיסייזר ללא משקל כלל.
 • מיפוי וסנכרון – לא דורשת חיבור לשקע החשמל ואין צורך להתקין דרייברים.
 • ממשק: 8 פדים לתיפוף עם תאורה אחורית בצבע אחיד.

מקלדת שליטה M-AUDIO Keystation Mini 32 MK3

גם כאן החלטנו לבחור במקלדת מבית M Audio ואם דיברנו מקודם על המחירים ההוגנים שלהם, שכן מדובר במקלחת הזולה ביותר שיש לחברה להציע. המקלדת כוללת 32 קלידי סינתיסייזר ובעלי רגישות למגע.

מדובר בפתרון קל, זול ופשוט מאוד להתקנה ולכן מקלדת זו כל כך מומלצת. הניידות שלה הופכת אותה למעולה עבור אלו המעבירים את זמנם בנסיעות ארוכות.

המקלדת מתחברת עם חיבור USB וניתן לרכוש אותה מכאן >>