איך לבחור מיקרופון למחשב?

איך לבחור מיקרופון למחשב?

מיקרופונים למחשב

מי אינו מחפש חידוש בעולם האלקטרוניקה במיוחד כאשר אנו עושים שימוש יום יומי עם המחשב שלנו. אנו מדברים בסקייפ, מדברים עם חברים או שולחים הודעות קוליות באמצעות אביזרים נלווים כגון: מיקרופונים למחשב. ישנם חידושים רבים בתחום האביזרים הנלווים הכוללים גם מיקרופונים. היום למשל, מיקרופון אלחוטי למחשב הינו פורץ דרך, כאשר הוא מותיר אחריו את כל סוגי המיקרופונים הישנים ומעניק נוחות חדשה. למעשה, מיקרופון אלחוטי, הינו מיקרופון כמו כל שאר המיקרופונים כאשר מדובר במטרה שלו והיא להגברת הקול. החידוש המרענן הוא, שהוא אינו מחובר בכבל לאף מגבר או רמקול אלא באמצעות תדר הקולט אותו.

מיקרופונים למחשב אלחוטי, נעשה מאוד נפוץ בקרב אנשים רבים, במיוחד בשנים האחרונות לאנשים העוסקים במקצועות שונים או שזקוקים לו גם לשימוש הביתי. היעילות של המיקרופון האלחוטי, היא כפולה ומכופלת כמו למשל אנשים אשר עוסקים בהרצאות משתמשים עם מיקרופון אלחוטי למחשב כאשר הם עורכים מצגת והסבר שנלווה אליה באמצעות המיקרופון האלחוטי, מה שמקל עליהם המון את העבודה. גם אנשים שמעוניינים להשתמש עם מיקרופון אלחוטי למטרת קריוקי במסיבה פרטית או אסיפה נחמדה עם חברים, מיקרופון זה, יהיה מאוד יעיל עבורם.

מיקרופון USB למחשב

ניתן למצוא סוגים שונים של מיקרופונים למחשב, אך אחד מהמיקרופונים האיכותיים הינו מיקרופון USB, אשר כולל את החלקים הרגילים של מיקרופונים סטנדרטיים ביניהם הקפסולה, הדיאפרגמה ובתוספת שני אלמנטים ייחודיים, אשר מאפשרים לחבר את המיקרופון היישר למחשב, לטלפונים ניידים, טאבלטים ולצרכי הקלטה באיכות גבוהה. למשל, מיקרופונים סטנדרטיים להגברה והקלטה, כוללים יציאת אודיו אחת בלבד, אשר שולחת אות חשמלי, מה שאנו מכירים בתור “אות אנלוגי”, אך עוצמתו חלשה.

בכדי שניתן יהיה להשתמש במיקרופון סטנדרטי להקלטה במחשב או במכשירים ניידים, יש לחבר שני רכיבים חשמליים, כאשר האחד הינו קדם מגבר אשר מטרתו הינה להפוך את האות האנלוגי החלש אשר מגיע מהמיקרופון לאות חשמלי עוצמתי בהרבה. מדובר למעשה על פי 1000. הרכיב השני הינו הממיר, אשר תפקידו להפוך את האות האנלוגי לפורמט דיגיטלי. מכשירים אלה יהיו מלווים בכרטיס קול או קונסולות מיקס שנמצאים לרוב בקרב אנשים שיש להם אולפן הקלטות ביתי. לפני שאתם מתחילים בחיפוש אחר מיקרופונים למחשב, בררו את הסוג שישרת אתכם על פי צרכיכם.

מהו מרקם קליטה וכיצד הוא משפיע על איכות המיקרופונים המיועדים למחשב?

מיקרופונים המיועדים למחשב מסוג USB, בנויים בצורה כיוונית. בעצם, מיקרופונים למחשב מסוג זה, מיועדים לקלוט גלי קול מכיוון מסוים ולדחות גלי קול, אשר מגיעים מכיוונים אחרים. זה מה שנקרא בשפה המקצועית “מקרם קליטה” וישנם מיקרופונים מסוג מסוים, אשר מאפשרים החלפה של מרקמי הקליטה בהתאם לצורך וסוג ההקלטה. רוב המיקרופונים מסוג USB, למעשה מיועדים יותר למחשבים חלק ממיקרופונים אלה, עובדים עם מכשירי IOS כמו למשל IPAD או IPHONE. ישנו חלק מצומצם יותר אשר מסוגל לעבוד עם מכשירי ANDROID היות ומערכת זו לא תמכה בשימוש של אודיו מקצועי ואר בתקופה האחרונה, החלו להופיע בשוק מיקרופונים אשר תומכים במערכת זו.

נם אנשי מקצוע מסוימים כגון כתבים, עיתונאים אשר זקוקים לכלי עבודה קומפקטיים יותר אשר יהיה קל לנייד אותם. כתבים ומראיינים, יעדיפו לחבר את המיקרופון למכשירי IOS. במידה וכתבים אלה, יהיו מעוניינים לעבוד עם טלפונים ניידים ישנים יותר של APPLE, יהיה עליהם לרכוש בנפרד מתאמים נוספים עבור המיקרופון.

חפשו מיקרופון למחשב בתקציב ועל פי הצרכים הספציפיים שלכם

כאשר תגדירו את מטרת רכישת מיקרופונים למחשב, תצטרכו לחפש מיקרופון על פי התקציב שלכם. ניתן למצוא מיקרופונים בסיסיים למחשב אשר מחירם מתחיל מכמה עשרות שקלים בודדים ועד לעלות של מאות שקלים. קיימים הבדלים רבים, לדוגמא כאשר מדובר על מיקרופון דינאמי שיהיה זול יותר, גם הסאונד שלו יהיה אטום ויחסרו בו צלילים גבוהים. מיקרופונים זולים, יכילו קפסולה אשר מותקנת במיקרופון והיא תהיה אטומה ולא רגישה לצלילים. אם החלטתם לרכוש מיקרופון בסיסי, עליכם לדעת, כי הוא יתאים יותר לדיבור ולא לשירה.

רוב מי שמחפש מיקרופונים למחשב, יחפש את המיקרופון האלחוטי שיהיה לו נוח בסביבת העבודה מול המחשב. אך יש לדעת, כי השוק מוצף היום במיקרופונים אלחוטיים וקשה לזהות את המיקרופון שיהיה עבורנו האידיאלי ביותר. למעשה, קיימים שני סוגים של מיקרופונים אלחוטיים והם עובדים בצורה שונה האחד מהשני. הסוג הראשון, הינו מיקרופון VHF והשני הוא UHF. מיקרופון מסוג VHF- הינו מיקרופון אלחוטי, אשר מסוגל לעבוד בשטח פתוח וכן בשטח סגור. מיקרופון זה, חשוף להפרעות בשידור ובעבודה בשטח פתוח. הוא קלט במרחק של 15-25 מ’ ואיכות הסאונד תהיה שונה בשל איכותו ועלותו הנמוכה יותר מסוגי מיקרופון מקצועיים יותר.

מיקרופון למחשב מסוג UHF

מיקרופון מסוג UHF מתאים לעבודה מקצועית גם בשטח פתוח וגם בשטח סגור. הוא משדר עוצמה ואינו חשוף לבעיות של קליטה. איכות השידור באמצעות מיקרופון זה, יהי חזק בערך פי שלוש ממיקרופון VHF. מיקרופון זה, מיועד ליוצרי מוסיקה, זמרים ומי שמחפש איכות גבוהה בסאונד. אם הכוונה שלכם הינה לרכוש מיקרופון אלחוטי למחשב, שימו לב לאיכות הסוללות והמיקרופון, ישנם מיקרופונים למחשב אשר הסוללות שלהם אינן חסכוניות, מה שעשוי לעלות לכם יקר.

כדאי ואפילו מומלץ בחום, לשאול את אנשי המקצוע בתחום ציוד למחשבים, אם ברצונכם לרכוש מיקרופונים מחשב אשר יחזיקו מעמד לזמן רב ולא תצטרכו בכל פעם לרכוש מיקרופונים חדשים לזמן קצר. הדגש השני שיש לתת עליו תשומת לב, הינו אם מדובר במיקרופונים מקצועיים יותר למשל עבור גיימרים, אנשי סאונד כמו יוצרי מוסיקה וכדומה, היות וישנו הבדל מהותי באיכות של המיקרופונים. כדאי כי תעשו שיעורי בית, לגבי סוגי המיקרופון שיתאימו לצרכים הספציפיים של כל אחד מכם המותגים, התקציב, האחריות על המיקרופון וכדומה.

ישנם מקומות שונים שניתן לרכוש מהם מיקרופונים כגון חנויות או רשתות ידועות לציוד היקפי למחשב או חנויות של סאונד שמיועדות לאנשי מקצוע בתחום ההקלטות ויוצרי מוסיקה. כדאי להתעניין ולקבל המלצות או לחפש ברשת ותוכלו למצוא אתרים רבים ואפילו כאלה שהם מקוונים שתוכלו להזמין ישירות את המיקרופון שיתאים לצרכים האישיים שלכם לעבודה במחשב.

דילוג לתוכן