איך לבחור אוזניות לאולפן הקלטות : המדריך המלא

איך לבחור אוזניות לאולפן הקלטות : המדריך המלא

במדריך הבא אנו הולכים לדבר על איך לבחור אוזניות לאולפן הקלטות. אני בכוונה מדגיש את נושא ההקלטות כי ישנו שוני בין בחירת אוזניות לאולפן ביתי, שמטרתו לדוגמה הוא יצירת מוסיקה אלקרטונית  ובין אוזניות שמיועדות לאולפן הקלטות.

אבל לפני שנדון בנושא ההקלטה בואו רגע ננסה להבין את ההבדל בין אוזניות אולפן למוניטורים אולפניים.

  • אוזניות אינן תלויות באקוסטיקה של החדר.
  • כל היצירות האולפניות נועדו להתנגן בראש ובראשונה ברמקולים או מוניטורים ולכן לא ניתן להסתמך על אוזניות בלבד.
  • אוזניות אולפניות מאפשרות לבודד את הזמר מהפלייבק בשל האיטום שלהם.
  • אוזניות מעוותות את המרחב הסיראופוני. מוניטורים נמצאים פיזית מולנו ומנגנון השמיעה הטבעי שלנו מתייחס לסאונד כנמצא לפנינו. לעומק אוזניות שנמצאות בצידי הראש ואינן נותנות מידע חזית גב אמיתי.

ההסתמכות על אוזניות בלבד אינו ריאלי, כי קיים הצורך לשמוע את ההפקה בצורה מדוייקת כפי שישמעו ברמקולים – לשם הם נועדו.

לפני שנמשיך חשוב מאוד לזכור – שימוש בעוצמה לא נכונה באוזניות עלול לפגוע בשמיעה שלכם! השמיעה היא כלי העבודה החשוב ביותר שלכם ולכן מומלץ לשמוע בעוצמה נמוכה שלא צורמת ולשלב הפסקות בתדירות גבוהה במהלך שעות העבודה. בנוסף, מומלץ להשתמש באוזניות רק בעת הצורך ולא באופן שוטף.

סוגי אוזניות לאולפן הקלטות

אוזניות סגורות

אז כפי שציינו למעלה, ישנו צורך באולפן הקלטות באוזניות סגורות אשר מפרידות בזמן הקלטה את הזמר והפלייבק. הזמר שומע את הפלייבק באוזניות אטומות, שאינן מעבירות את הצליל לקונדנסר במהלך ההקלטה. החסרון של אוזניות סגורות הוא שהבסים בהם עלולים להשמע מעט עמומים בניגוד לאוזניות פתוחות

אוזניות פתוחות

אוזניות פתוחות אינן מומלצות לשימוש בהקלטות ולכן חשוב לנו לציין אותם כאן. החסרון העיקרי שלהם הוא דליפה של סאונד במהלך ההקלטה, דבר אשר יקשה ואף ימנע את הטיפול בשירה – תיקון זיופים, הוספת אפקטים וכו’.

האוזניות הפתוחות מתאימיות יותר למיקסינג ומסטרטינג והן נוחות לעבודה ממושכת.

אוזניות מומלצות לאולפן הקלטות

 

מבצע!
המלאי אזל
מבצע!
המלאי אזל
4,495.00 2,950.00
מבצע!
מבצע!
המלאי אזל

אודיו וידאו מתמחה בשיווק ציוד מקצועי לאולפן הקלטות ונשמח לייעץ לכם ולסייע בבחירת אוזניות אולפניות שיתאימו לצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר. צרו איתנו קשר